Българският национал Александър Лазаров отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите „Чалънджър“ в Оейраш (Португалия) с награден фонд 145 хиляди евро.

Лазаров загуби от поставения под номер 1 в схемата Адриан Манарино (Франция) със 7:5, 5:7, 2:6 за 2:15 часа.

Българинът преодоля пасив от 3:5 и със серия от четири поредни гейма спечели първата част. Във втория сет Манарино поведе с 3:1, но Лазаров успя да стигне до обрат 5:4. След това обаче той загуби подаването си с 11-ия гейм и французинът изравни резултата.

В третата част Манарино доминираше, направи два пробива, взе аванс от 5:1 и без проблеми затвори двубоя с 6:2 с втория си мачбол.

Лазаров все пак си осигури 1420 евро от наградния фонд.

Другият българин Адриан Андреев вчера победи французина Аролд Майо с 6:3, 6:4 и във втория кръг утре ще играе с японеца Кайчи Учида.

Източник: Ива Кръстева, БТА