Треньорът на Черно море – Илиан Илиев, след коментар на срещата от 26-ия кръг на Първа лига по футбол между „моряците“ и Локомотив (Пловдив, завършила) 2:1 за домашните: „Труден мач, но аз като цяло съм доволен от цялото Представяне на отбора, особено в дефанзивен план, където трябва да сме много агресивни в единоборствата, тъй като като Локомотив е добър отбор и играе в схемата, която им дава доста широчина. Играха в 3-5-2 и…, ако отстъпват в единоборствата, както го правят 7-8 минути след този предоставен гол и веднага това дава резултат за тях. Така че съм доволен от целия проведен мач с изключения на тези 7-8 минути, в които им достига инициативата и пострадахме, естествено. И ако дузпата беше влязла, не се знаеше накъде тръгва мачът.

Надяваме се на този резултат да не дадем самочувствие и да продължим да поддържаме едно добро ниво като игра и естествени резултати. Но, ако има отпускане за това, че сме постигнали някаква поредица, веднага ще минем в другата крайност. Особено сега, когато имаме много мачове за кратък период, трябва да държим футболистите постоянно на щрек, тъй като като отпускане може да им изиграе лоша шега. Важното сега е възстановяването на утре, имаме много кратко време между мачовете, трябва да намерим правилните хора за следващия мач с Ботев Враца, който също е изключително труден, така че за всеки мач ще мислим конкретно.

Тренирахме по празниците. Да не влизаме в тази полемика, че примерно точно на Великден трябваше да тренираме в 6 часа. Това са немислими неща, които не трябва да се допускат. Това са празниците, които трябва да се отбележат със семейството, а ние бяхме на стадиона, а пък Локомотив Пловдив пътува. Мисля, че кръгът трябваше да се направи четвъртък, петък и събота, и приключва. Оправданията, че полицията не искала – това са глупости. Ако даден отбор знаете за кои отбори говорите, бяха търсени да играят преди Великден – щяха да играят, ако не щяха да вземат и полиция от страната.“