Третата ракета на България в мъжкия тенис Димитър Кузманов отпадна на старта на чалънджъра в зала във френския град Лил, който е от категория 100.

Той отстъпи на четвъртия поставен Ото Виртанен от Финландия с 3:6, 6:4, 2:6 след час и 47 минути игра.

Първият сет беше равностоен до средата. След това финландецът проби за 4:3 и затвори частта с още един брейк.

Кузманов започна следващата с пробив, а после направи и още един, който затвърди да 4:0. В осмия гейм 29-годишният пловдивчанин сервираше за сета и имаше сетбол, но допусна Виртанен да вземе подаването му. При 5:4 Мико отново беше на началния удар. Той изпусна нови два сетпойнта, отрази точка за пробив и после при общо четвъртата си възможност приключи частта с втория си ас.

Българинът беше пробит за 1:3 в решаващия сет. В следващия гейм Кузманов на два пъти стигна до дюс, но в крайна сметка 21-годишния финландец затвърди брейка. При 2:5 Кузманов сервираше за оставане в двубоя. Виртанен стигна до мачбол след топка в аут на съперника го реализира незабавно след бекхенд в мрежата на Димитър.