Ветераните на „Витоша“ (Бистрица) са отново шампиони на София. Воденият от лидера на ГЕРБ тим постигна драматична победа с 1:0 над „Славия“ и спечели първото място с шест успеха в лигата, съобщава „24 часа”.

За първи път от години шампионатът в столицата се проведе на кръгове, защото имаше доста записани отбори. „Витоша“ и „Славия“ единствени нямаха загуба преди сблъсъка си.

Единственият гол падна в 9-ата минута на второто полувреме, когато юношата на „Левски“ Ники Николов засече центриране на бившия национал Георги Пеев в мрежата.

В 80-ата минута „Славия“ пропусна дузпа, след като Димчо Митов отрази удара на Иван Редовски от бялата точка. Тя бе дадена за нарушение срещу Петър Димитров.

Така „Витоша“ продължава битката за шампион на Югозападна България, а след това ще са финалите на републиканското с победитилите от четирите зони.