Българинът Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите „Чалънджър“ на твърда настилка в Орландо, щата Флорида, който е от категория 100..

Тръгналият от квалификациите Андреев победи на старта на основната схема японеца Каичи Учида с 5:7, 6:4, 6:3 след 2:41 часа игра.

21-годишният българин навакса ранно изоставане от 0:3 гейма, но при 5:5 отново загуби подаването си, а след това и първия сет. Той успя да изравни с единствен пробив в края на втората част, а в третата 267-ият  в света Учида реализира брейк за 3:2,  след което софиянецът взе четири поредни гейма, за да триумфира.

С успеха Андреев заработи 1720 долара и 14 точки за световната ранглиста, в която е под номер 400 в момента.

Така за място на четвъртфиналите той ще срещне поставения под номер 3 представител на домакините Кристофър Юбанкс.
201-сантиметровият янки е 156-и в класацията на АТР.