Росица Денчева се класира за втория кръг при девойките на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Българката победи №49 в световната ранглиста Ариана Аназагасти-Пурсу от САЩ с 6:4, 6:1. Срещата продължи 63 минути.

Денчева доминираше почти през цялата част от двубоя. Роси поведе с 3:1 в първия сет, но допусна изравняване при 4:4. С пробив в десетия гейм българката спечели първата част с 6:4.

Във втория сет Денчева даде само един гейм на американката. Тази вечер плевенчанката ще играе във втори кръг срещу японката Сара Саито, която е четвърта в схемата.

За съжаление шестият поставен на US Open при юношите Илиян Радулов загуби в първия кръг при юношите. Българинът отстъпи в равностоен мач с 6:7(3), 4:6 на №22 в световната ранглиста за юноши Рей Сакамото от Япония.

Днес ще има още две срещи с българско участие. Ива Иванова ще стартира срещу срещу участващата с „уайлд кард“ №166 в света Виктория Осегуе. Елизара Янева започва срещу номер 57 в класацията за девойки Миа Слама от САЩ.