С голове на Красимир Станоев от дузпа и на Карлос Франса от пряк свободен удар отборът на Локомотив (София ) постигна победа с 2:0 у дома срещу Пирин в последния съботен мач от програмата на четвъртия кръг в Първа футболна лига. В осмата минута Ивайло Найденов центрира към Калоян Кръстев, но вратарят Максим Ковальов отрази опита за гол на нападателя на столичани, а 13 минути след това стражът на „орлетата“ отрази и удар на Карлос Франса.Пирин достигна до първия си точен изстрел една в 41-ата минута, когато Симеон Александров шутира от далечна дистанция, но Александър Любенов улови кълбото без никакви проблеми. В самия край на първата част на двубоя Красимир Станоев шутира от границата на наказателното поле, а Ковальов не успя да хване топката, но повали в Галин Минков и главният съдия Владимир Вълков отсъди дузпа, реализирана от Красимир Станоев. Веднага след това Минков центрира отдясно и Карлос Франса отправи удар с глава, който беше спасен от вратаря на благоевградчани. Домакините продължиха да бъдат по-активни и след почивката. В 48-ата минута Франса подаде за Кръстев, който не успя да покачи аванса за Локомотив. Точно 20 минути след това Кръстев се размина с топката в наказателното поле на гостите след успоредно подаване на голлинията от страна на Бруно Франко. Малко повече от четвърт час преди края на редовното време Христо Попадийн подаде за Симеон Александров и той преодоля вратаря Александър Любенав, но след това прати топката над вратата. В 75-ата минута гол на Карлос Франса беше отменен заради засада. Осем минути преди края на редовното време Франса шутира силно от пряк свободен удар и реализира красиво второ попадение във вратата на Пирин.Локомотив София има две победи от четири срещи, докато Пирин е със само една спечелена точка до момента.