Отборът на Левски ще стартира участието си в Лигата на конференциите почти сигурно с гостуване на северномакедонския Шкупи. Това стана ясно, след като тимът от Скопие помете с 5:0 на чужд терен литовския Хегелман в среща от първия квалификационен кръг на турнира в Каунас и трябва да стане чудо, за да не продължи напред.

Очакванията за равностоен мач бяха опровергани още до почивката, когато Шкупи вече водеше с 3:0. Резултата откри ямайският нападател Реналдо Сифъс в 11-ата минута. В 23-ата бразилецът Кевен удвои аванса на гостите, а малко преди края на полувремето Сифъс се разписа за втори път.

Шоуто на 23-годишния футболист продължи и през втората част. В 56-ата минута той беше точен за 4:0, а в 62-ата Сифъс отбеляза четвъртото си попадение, с което оформи изразителната победа на своя тим.

Реваншът в Скопие е след седмица, а мачовете от втория квалификационен кръг са насрочени за 27 юли и 3 август.