Английският шампион Манчестър Сити спечели битката за титлата, след като се наложи убедително над преетендента за короната му Арсенал с 4:1 на своя „Етихад“ в дербито на 33-ия кръг във Висшата лига. Укпехът на манчестърци можеше спокойно да бъде и доста по-изразителен.

Всичко започна още в седмата минута, когато Кевин де Бройне вкара първия гол за домакините, след което последваха няколко пропуска Ерлинг Холанд, преди Джон Стоунс да удвои в добавеното време на първата част.

Де Бройне оформи класиката с втория си гол в 54-ата, а Роб Холдинг отбеляза почетно попадение в 86-ата минута. Холанд все пак се разписа в последните секунди на срещата, когато отбеляза 33-ия си гол в първенството този сезон.

Така разликата на върха бе сведена до само две точки в полза на Арсенал, но вторият Манчестър Сити със 73 пункта има предимството да изиграе два отложени мача повече до края на шампионата.