Янис Адетокумбо вкара 46 точки и хвана 12 борби, а Милуоки Бъкс победи Сакраменто Кингс 133:124. Крис Мидълтън отбеляза 31 точки и даде 9 асистенции за Бъкс, който спечели за осми път в 10 мача. Брук Лопес от Милуоки добави 23 точки и осем борби преди да бъде отстранен от игра в последните секунди.

Домантас Сабонис записа 23 точки, 17 борби и 15 асистенции за Сакраменто.

Клей Томпсън помогна на Голдън Стейт да натрупа преднина от 33 точки през първото полувреме, Стивън Къри и Джордан Пуул се включиха съответно с 23 и 20 точки, а Уориърс се наложиха над Финикс със 123:112.

Томпсън завърши с 38 точки за Голдън Стейт. Девин Букър от Финикс отбеляза 32 точки, а Деандре Айтън се отчете 27 точки и 12 борби, докато Крис Пол добави 11 асистенции.

Джейлън Грийн завърши с 28 точки, докато новобранецът Джабари Смит-младши остана с 24 точки и 11 борби, а Хюстън се наложи над Бостън със 111:109.

Кениън Мартин-младши добави 20 точки и 8 борби за Рокетс. Джейлън Браун вкара рекордните за сезона 43 точки за Селтикс, които загубиха за четвърти път в шест мача. Джейсън Тейтъм записа 22 пункта, 8 борби и 6 асистенции.

Антъни Едуардс отбеляза 32 точки, а Кайл Андерсън помогна с трипъл-дабъл, а Минесота прекъсна поредицата си от две загуби с победа над Атланта със 136:115.

Тайлър Херо даде зелена светлина с тройка 55 секунди преди края, водейки домакините Маями Хийт до победа над Юта Джаз със 119:115.

Джаз имаше шанс да изравни резултата 6,9 секунди преди края, а Очай Агбаджи пропусна.

Джими Бътлър натрупа 24 точки, 8 борби и 4 асистенции за Хийт. Юта, чиято серия от две победи прекъсна, беше воден от Лаури Маркканен с 38 точки.

Източник: Боян Денчев, БТА