Гръцкият национал Янис Адетокунбо реализира 22 точки и 10 борби за победата на Милуоки Бъкс като гост на Ню Йорк Никс със 111:107 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА) на САЩ и Канада.

Джо Ингълс добави 17 точки, негово лично постижение за сезона, а Брук Лопес също отбеляза 17 за успеха на гостите, които вкараха 12 тройки след като изоставаха с 53:70 пет минути преди края на третата четвърт. Джейлън Брънсън записа личен рекорд от 44 точки и 7 асистенции за Никс, които прекъснаха серията си от четири поредни победи. Джулиъс Рандъл завърши с 25 точки, 16 борби и 5 асистенции, но вкара само веднъж от 12-те си опита от далечно разстояние.

Бостън се справи като домакин на Чикаго със 107:99 след 32 точки на Джейсън Тейтъм и 19 на Джейлън Браун. Грант Уилямс добави 20 точки и Ал Хорфорд се отчете с 8 точки и 7 борби, включително ключова тройка при оставащи 24 секунди. Зак ЛаВин поведе Чикаго с 27 точки, а ДеМар ДеРоузън се контузи в третата част и не доигра мача, завършвайки с 13 точки. Никола Вучевич реализира 21 точки и 13 борби за Булс.

Домакински успех записа и Денвър над Лос Анджелис Лейкърс със 122:109. Джамал Мъри отбеляза 34 точки, негово лично постижение за сезона, а Никола Йокич оформи 11-ия си „трипъл-дабъл“ за Нъгетс, докато ЛеБрон Джеймс пропусна мача за „езерняците“ заради проблем с левия глезен. Йокич се отчете с 14 точки, 11 борби и 16 асистенции за 11-ата поредна домакинска победа на Денвър. Най-дългата успешна серия на тима у дома е 12 успеха от 2018 година. Ръсел Уесбрук вкара 25 точки, а Томас Брайънт – 17, плюс 10 борби за Лейкърс.

Мемфис надигра Сан Антонио със 121:113 като домакин в друга среща от вечерта в НБА. Тайъс Джоунс се отчете с 24 точки, а Джарън Джаксън-младши добави 12 за Гризлис. За Спърс Тре Джоунс отбеляза 18 точки, а Джош Ричардсън завърши с 16.

Сакраменто надигра Орландо у дома със 136:111 след рекордните 30 точки за сезона на Харисън Барнс. Кингс записаха и най-добро постижение по реализирани тройки – 23, за да стигнат до успеха над Меджик. Домантас Сабонис удължи серията си с нов „дабъл-дабъл“ на 17 мача, отбелязвайки 12 точки, 10 борби и 8 асистенции.

Вашингтон отстъпи като домакин на Ню Орлиънс със 112:132. Си Джей Маккълъм вкара 34 точки за успеха, а Йонас Валанчунас добави 27 точки и 12 борби за гостите.

Източник: Кремена Младенов, БТА