Отборът на Бостън победи Ню Джърси с 3:1 в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Патрис Бержерон вкара ключовия втори гол, с който лидерът в редовния сезон Бостън поведе 4 минути преди края, а Павел Заха затвърди успеха с трето попадение в самия край. Трент Фредерик също се разписа за Бостън, а за Джърси точен бе Нико Хиршер.

Тампа Бей победи Монреал с 4:1 в друга среща от тази нощ. Брейдън Пойнт се отличи с два гола, а вратарят Андрей Василевски спаси 25 удара за успеха на Лайтнинг.

Детройт навакса пасив от четири гола и спечели с 5:4 срещу Питсбърг след продължение.
„Пингвините“ започнаха много силно и вкараха четири гола в първата третина чрез Джейсън Зукър на два пъти, Джеф Картър и Дрю О’Конър.

Детройт върна два гола във втората част чрез Дилан Ларкин и Джо Велено, а в последната третина изравни с попадения на Дейвид Перон и Джонатан Бергрен и прати мача в продължение, където Джейк Уолман вкара победното попадение в 2:13 минута.

Анахайм се наложи над Лас Вегас с 3:2 след изпълнение на дузпи. Адам Енрике се отличи с два гола, а вратарят Джон Гибсън направи 49 спасявания за успеха на Дъкс.

Източник: Мирослав Димитров, БТА