ЦСКА завърши при 0:0 с Локомотив (София) в среща от 17-ия кръг на Ефбет лига, прекъсна перфектната си серия у дома и загуби първи точки на „Българска армия“ от началото на сезона.

„Червените“ започнаха по-активно мача, владееха топката и поставиха под напрежение съперника в първите минути, но само с една по-сериозна възможност – удар на Шагоян в първата минута.

Локо (София) показа зъби в 26-ата минута след удар на Симеон Славчев, който обаче не затрудни особено Бусато.

Четвърт час след това и Станислав Шопов опита да вкара, но Любенов улови.

ЦСКА изпусна най-добрата си възможност за първата част в 42-ата минута, в която Маурисио Гарсес удари гредата с шут от границата на наказателното поле.

Втората част стартира с пропуск на Франса пред вратата на ЦСКА, а десерт минути след това „червените“ пропуснаха две добри възможности, но ударите на Шагоян и Морено пропуснаха.

Илия Димитров изправи на нокти феновете на ЦСКА в 69-ата минута, но прати топката над вратата.

Минута след това Енес Махмутович удари за втори път в мача гредата на Локо (София). Малко след това отново той пропусна.

Резервата Бисмарк Чарлс можеше да донесе победата на ЦСКА в 88-ата минута, но Любенов спаси удара му.

ЦСКА остава лидер в класирането с 6 точки пред Лудогорец, но и три мача повече. Локо (София) пък е на осмо място с 26 точки.