Българският шампион Лудогорец загуби с 0:1 от Бетис на „Хювефарма Арена“ в ключов мач от V кръг на груповата фаза на Лига Европа.

Гостите откриха резултата в 56-ата минута с гол на Набил Фекир който оползотвори асистенция на Луис Енрике.

Разградчани бяха по-добрият тим на терена, особено през първото полувреме, но пропиляха няколко добри възможности за гол. Бетис успя да се разпише с първото си положение в мача, възползвайки се от зле подредена защита на родния тим.

По този начин испанският отбор си гарантира първото място в групата с 13 т. Лудогорец и Рома имат по 7, след като „вълците“ надвиха ХИК с 2:1.

В последния кръг съдбата на второто място ще определят Рома и Лудогорец на „Стоадио Олимпико“ на 3 ноември от 22:00 ч