Руснакът Даниил Медведев и Новак Джокович от Сърбия се класираха за финала на Откритото първенство на САЩ по тенис.

На полуфиналите Медведев повали лидера в световната ранглиста и миналогодишен носител на трофея Карлос Алкарас от Испания със 7:6, 6:1, 3:6 и 6:3

Така московчанинът, който спечели в Ню Йорк през 2021 година, се класира за петия си финал в надпреварите от Големия шлем, както и трети такъв на Откритото първенство на САЩ.

Първият сет бе напълно равностоен, никой от двамата не допусна грешка и така се стигна до тайбрек, спечелен от Медведев със 7:3.

Втората част премина изцяло под диктовката на руснака, който на два пъти проби съперника си и увеличи преднината си.

В третата част Алкарас отвърна, като със само един пробив в четвъртия гейм успя да намали изоставането си.

В четвъртия сет отново един пробив в шестия гейм, но за Медведев, реши изхода на двубоя и прати руснака на финала.

В другия полуфинал Новак Джокович продължи да демонстрира отлична форма и победи представителя на домакините Бен Шелтън с 6:3, 6:2 и 7:6.

Джокович контролираше нещата в първите два сета, а интрига имаше само в третия.

Тогава той дори бе близо до поражението, изоставайки с 4:5 гейма, но след бърз пробив доведе нещата до 6:5.

След това сърбинът сервира, но загуби разиграването и сетът трябваше да се реши от тайбрек, където той демонстрира за пореден път превъзходството си и спечели със 7:4.