Олимпийската и световна шампионка на 400 метра с препятствия Сидни МакЛафлин постигна нов най-добър резултат в света за сезона на 400 метра при жените.

Тя завърши за 48.74 секунди в състезанието от националния шампионат по лека атлетика на САЩ в Юджийн, Орегон.

Втора остана Бритън Уилсън с 49.79, а третото място зае Талита Дигс с 49.93 секунди.

„Големите спортисти винаги искат повече от себе си и аз се стремя да бъда като тях, така че трябва да излизам от комфортната си зона. Много съм щастлива, че съм тук“, заяви МакЛафлин след бягането на 400 метра, с което се класира и за предстоящото Световно първенство в Будапеща, Унгария.

„Искам да продължа да ставам още по-добра и да увеличавам скоростта“, добави лекоатлетката. БТА