Отборът на Барселона победи Виляреал с 1:0 като гост в двубой от 21-ия кръг на първенството на Испания по футбол. Успехът бе 11-и пореден за каталунския гранд във всички турнири и шести пореден в Ла Лига.

Със спечелените 3 точки Барселона увеличи актива си на върха във временното класиране на 11 точки пред втория Реал Мадрид, който има мач по-малко. Виляреал е осми в подреждането с 31 точки и влезе в серия от 3 последователни загуби.

Победният гол за гостите бе дело на Педри в 18-ата минута на мача. Испанският футболист комбинира отлично с Роберт Левандовски и реализира за 1:0 в полза на Барселона. Полският нападател също имаше няколко възможности да се разпише, но не успя да преодолее вратаря на Виляреал Пепе Рейна, като първата бе още в третата минута на срещата.Домакините вкараха топката в мрежата на Барселона в 90-ата минута, но попадението на Самуел Чуквуезе заради засада.