ДеДжонти Мъри компенсира по най-добрия начин контузения Трей Йънг и завърши мача с 25 точки и 11 асистенции, а тимът му Атланта Хоукс победи Милуоки със 117:98 и това е първо поражение за Бъкс през сезона.

Новобренецът ЕйДжей Грифин, който в първите си пет мача в дебютния си сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА) вкара общо 23 точки, днес показа пълния си потенциал и наниза 24. Така Атланта регистрира трета поредна победа и 7-а от началото на първенството. Хоукс води в Югоизточната дивизия с баланс 7/3.

Янис Адетокумбо вкара 25 точки за Милуоки, които приключват серията си на 9-ата поредна победа и това е 14-а най-дълга серия в историята на Лигата за начало на сезона.

Мъри също така добави осем борби и открадна три топки за Хоукс, които на 29-и октомври паднаха от същия съперник със 115:123. А ЕйДжей Грифин вкара 10 от 15 стрелби от игрова ситуация.

Портланд се наложи над Юта със 110:107 с благодарение на тройка от ъгъла на Джош Харт. Изстрелът на Харт беше в мига, в който финалната сирена даваше край на мача. Маями трябва да съжаляват за поражение по този начин, след като през второто полувреме имаха периоди, в които водеха с 15 точки. А 6.2 секунди преди края на срещата те трябваше да изравняват с тройка на Макс Стръс, вярвайки че този кош праща мача в продълженията.

Анфърни Саймънс вкара 25 точки за Портланд, а Джерами Грант завърши с 23 , а Лилард остана с 19 пункта и 6 асистенции.

Центърът на Маями Джими Бътлър, който се завърна след контузия на хълбока, приключи срещата с 16 точки, 7 асистенции, 6 пресечени топки и 4 борби. Иначе Хийт имаха в края на мача седем състезатели в статистиката с двуцифрен актив, като Бам Адебайо също приключи с 16.

Голдън Стейт сложи край на серията от пет поредни поражения, надделявайки над Сакраменто със 116:113. Стеф Къри взе нещата в свои ръце и избухна с 47 точки, а 14 от тях си ги запази за финалните минути, когато помогна за серията 24:13. В тази поредица беше и тройката, която вкара за 110:107 1:24 минути преди края на срещата.

Андрю Уигинс, който също наниза два пъти от тройката в заключителните минути, подкрепи усилията на Къри с 25 точки, докато Клей Томпсън и Дреймънд Грийн приключиха мача съответно с 16 и 11 пункта.

Де’Аарън Фокс вкара 10 от 12 опита от наказателната линия, а иначе беше най-резултатен за Сакраменто с 28 точки. Домантас Сабонис добави 19 пункта и взе 14 борби под кошовете. Макар да влезе от пейката като резерва, Малик Монк изригна с 24 точки за Кингс.

В едно от дербитата на Изток Чикаго Булс се справи с набиращия скорост Торонто със 111:97 и изравни баланса си на 6/6 от 12 мача. Зак ЛаВин направи личен рекорд за сезона с 30 точки, а Никола Вучевич се показа на сцената с 15 точки и 13 рибаунда. Гостите от Торонто са на 2-о място в Атлантическата дивизия с 6/5, като 27 точки за тях реализира Фред Ван Флийт.

Никола Йокич отново се намеси в решаващите последни минути при гостуването на Денвър на Сан Антонио, завършило с победа 115:109. Йокич реализира 26 точки и добави 10 асистенции, в това число и ключова отнета топка съвсем накрая, за да спре устрема на Спърс да търсят поне равенство. Така Нъгетс постигат втора победа над този съперник в рамките на три дни и имат общо 7 победи от 10 мача от началото на сезона. Сан Антонио продължават с 5/6 и 4-о място в Югозападната дивизия.

Майкъл Портър-джуниър прибави 24 точки за Денвър, а Боунс Хюланд и Колдуел Поуп приключиха с по 14 и 11 съответно.

Хюстън прекъсна серията от шест поредни победи и се наложи над Орландо със 134:127, записвайки едва втората си победа от началото на сезона. Джейлън Грийн вкара 34 за победителите, но общо петима от отбора завършиха с двуцифрен личен актив. Паоло Банкеро, новата сензация през този сезон в Лигата, вкара 30 точки за Орландо и се превърна в петият тийнейджър в НБА, който бележи 30 или повече точки в два поредни мача след ЛеБрон Джеймс (2003), Дивайн Буукър (2016), Лука Дончич (2019) и Зион Уилямсън (2020).

Кениън Мартин започна мача като резерва, но влезе и наниза 21 точки за Хюстън, а най-голямата надежда на турския баскетбол Алперен Шенгюн приключи с 20 точки и 10 рибаунда.

Джоел Ембийд се върна след три пропуснати мача поради травма и наниза 33 точки за Филаделфия, която пък победи Финикс със 100:88. Ембийд беше точен при всичките си 16 изстрела от наказателната линия, а също така прибави и 10 рибаунда за победата. Дивайн Буукър беше реализатор номер 1 за Слънцата с 28 точки.

Юта Джаз се наложи над Лейкърс със 139:116 с 23 точки на Лаури Марканен, а Джордан Кларксън даде своя принос с 22. Гостите от Лос Анджелис дойдоха с доста къса резервна скамейка, като Антъни Дейвис беше най-добър при тях с 29 точки. Юта е на върха в Северозападната дивизия с 9/3 от 12 мача, докато Лейкърс изживява трудни дни и има едва две победи от 10 срещи.