Левски победи Берое в Стара Загора с 1:0 в последния мач от 12-ия кръг нае Първа лига. Ивелин Попов в третата минута донесе победата на „сините“, след като секунди преди това съдиите не забелязаха игра с ръка на съотборника му Илиян Стефанов.

В по-късен момент от първата част „сините“ пък можеха да претендират за дузпа, каквато не бе отсъдена.

В крайна сметка домакините не отправиха нито един точен изстрел към вратата на Левски и Берое загуби мача с 0:1.

„Сините“ са седми в класирането с 21 точки и три отложени срещи. А беройци са десети с 11 пункта.

А наставникът на Левски Станимир Стоилов заяви след мача, че не е доволен от промененото наказание на Левски от Апелативната комисия, която частично затвори само сектор „А“ за мача срещу Ботев Пд в събота, вместо целия стадион, както бе решила Дисциплинарната комисия.

„Щом няма доказателство за нанесена контузия на лицето, комисията трябваше да отмени изцяло наказанието ни, а не частично. Както постъпи с един друг отбор“, коментира Стоилов.