Българката Карина Константинова дебютира официално за тима на Кефлавик при победата над Нярдвик с 95:72 в мач от първия кръг на женското баскетболно първенство на Исландия.

Националката беше сред най-резултатните и завърши с 13 точки, 3 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки за 31 минути като титуляр.

Отборът на Шнайфел, с българката Преслава Колева в състава си, загуби от гостуващия Рейкявик със 76:78 в двубой от първия кръг в първа лига на шампионата на Исландия.

Бившата баскетболистка на Берое изигра силен мач и записа 24 точки, 9 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки за пълни 40 минути на паркета като титуляр.

Тимът на Аркадия, където играе Иван Алипиев, допусна загуба от Оберварт с 80:81 в контрола от предсезонната подготовка в Австрия.

Националът се включи като резерва, но игра на ниво и реализира 16 точки.

Аркадия има баланс от 2-3 в проверките. На 24 септември Иван Алипиев тимът ще срещне Клостернойбург.